(ВИДЕО+ФОТО) ЧОВЕК ЗА ПРИМЕР – СЛЕП ПЕНЗИОНЕР САМ СИ ИЗГРАДИЛ КУЌА: Кучето му бил единствен помошник а имало и кои му одмогнувале!

Русинот Владимир Крисанов, слеп пензионер од селото Зарицки во областа Разан, решил да изгради нова куќа со своето куче Дик, затоа што неговата стара куќа се распаднала.

„Кучето е навигатор со четири нозе. Без него ништо не би било можно“, вели тој.
Изградбата започнала во 2010 година и Владимир само сакал да ја надогради летната тераса, меѓутоа, кога куќата почнала да се распаѓа, тој се соочил со нови маки.


Собирал дрва и штици, а во својата работа се потпирал само на чувството за допир.
Кој слушнал што прави, рекол дека станува збор за невозможна мисија, сепак, Владимир би им одговорил: „Куќата стои“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 07.03.2021: Бикот да ги смири страстите да не предизвика проблеми, Девицата тргнува во акција на освојување – ќе заведува, Јарецот пред возбудлива емотивна игра…

Овен Љубов: Подобро е да ги стишите вашите зовриени страсти отколку да го провоцирате саканото …