(ВИДЕО) ЉУБОВ – ДЕДО И КУЧЕ МИНАЛЕ ЗАЕДНО 10. ГОДИНИ: Кога старецот починал миленикот на неговиот гроб направил нешто ТРОГАТЕЛНО!

Верното куче толку многу го сакаше својот починат сопственик што не можеше да престане да копа на гробот на човекот, откако беил одведен на гробиштата.
Кучето по име Хузи одбивал да го напушти гробот. Хузи бил долгогодишен придружник на дедо Ву кој живеел во округот Фупинг на северозападниот дел на кинеската провинција Шанки.
Дедо Ву починал неодамна поради болест, а за Хузи сега се грижат неговите децата на пензионерот.За нив, сцените од гробиштата им ги скршила срцата и длабоко ги трогнала.


„Заедно отидовме на гробот. Тој го посети гробот неколку пати и потоа легна без да се помести“, рекла ќерката на Ву за медиумот „Пир“, кој го објавил видеото
„Видов како на кучето му доаѓаат солзи, и одби да дојде со нас кога го викавме да одиме дома“, додала г-ѓа Ву. Хузу бил многу близок со дедото Ву со кого минал десет години, додавала госпоѓа Ву и напоменала дека Хузи одбил да јаде и да пие три дена откако нејзиниот татко починал

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек …