(ВИДЕО) НА МОМЧЕТО МУ СЕ СМЕЕЛЕ БИДЕЈЌИ ИМАЛ ДОЛГА КОСА – Потоа им ја открил причината и сите занемеле!

Ова момче 18. месеци одбивало да му ја скратат косата, поради што неговите врсници му се потсмевале. Меѓутоа, кога ја открил причината зошто ја пушта косата да му расте, ги стопил срцата на целиот интернет.
Дури и неговата мајка не знаела за што станува збор.
Поради неговата долга, руса коса, многумина ја вртеле главата, а некои мислеле дека е девојче. Не само тоа, туку му приоѓале и од агенцијата за модели која барала нови женски лица.
Тој претрпел потсмев на училиште, но сепак оставал косата да расте. После 18. месеци, открил дека се заколнал дека ќе молчи за добротворната организација „The Little Princess Trust“ (Фондација Малечката принцеза).
Оваа организација прави перики за деца кои се борат со карцином. Колку перики ќе направат зависи од донациите на коса. Малечкиот Кит ја пуштал косата година и пол за да ја подари на децата заболени од рак.
На видеото се гледа како малечкиот Кит се смее додека неговиот фризер му ја сече косата. Откако снимката беше објавена на Интернет, бргу стана многу популарна.
Какво неверојатно момче!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како лебот со кисело тесто стана сè популарен?

Лебот претставува главна состојка во исхраната кај децата и возрасните. Во солена или блага варијанта, …