(ВИДЕО+ФОТО) ЕВЕ КОЈ Е ТАИНСТВЕНИОТ СИН НА ЕДИ РАМА: Грегор во земјотресот ја загубил свршеницата, но тоа не е едиствената неволја која го погодила!

Грегор Рама, син на албанскиот премиер Еди Рама, ја загуби вереницата во земјотресот во Драч.
Кристи Реци настрадала со целото семејство кога се распаднала шест-катната зграда каде што живееле.


И самиот Еди Рама едвај ги задржувал солзите кога новинарите го прашале за оваа трагична загуба.
Медиумите едвај јизвестувале за нивната врска, бидејќи тие ја чувале својата приватност, но се знае дека тие биле заедно околу три години.
Сепак, ова не е прва несреќа што му се случила на еден младиот сликар.

View this post on Instagram

#hamburgerbahnhof

A post shared by @ gregrama on

За време на кампањата за парламентарните избори во 2013. година, Рама објавил 15-минутен документарен филм, „Рама за иднината“, во кој тој отворено зборувал за настани што го одбележале неговиот живот. Тој особено истакнал дека најтешкиот момент во неговиот живот бил кога дознал за болеста на неговиот син.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Она што прво сте го виделе на оваа слика ќе ви открие што има во вашето СРЦЕ

Овој тест за личност ја открива вашата емоционална состојба. Овој тест за личност со помош …