(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ОТКРИВА – Што велат експертите за буџетот за 2020 година!?

„Фчерашни новости“ направи ексклузивно интервју со еден од експертите за буџет и распределба на државните средства се со цел да го добие неговото мислење за буџетот за 2020 година.
Каков е ставот на експертот, ќе дознаете во најновата епизода на Фчерашни новости.


Од други вести издвојуваме:
– Алфа, од тимот на полицајци „Алфа и Буби“, со извештај од културните установи во нашата држава. Кои се најдобри за прослави и на кој начин се прославува во истите!?
– Како реагираа маџирмаалци по најавата за градење на хотели и згради во најпознатата скопска населба Маџир маало!? Дали можеби размислуваат за протест!?


– Во редакцијата на Фчерашни новости повторно турбуленции. Номче уредникот најави дека заминува на турнеја во Америка, кој ли ќе го замени!?

Оваа недела во 19:30 часот на Канал 5 телевизија, бидете чекор зад сите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Гоце Михајлоски: „Мене, на сестра ми, и на мајка ми скептиците нека ми објаснат дека ‘нема корона’ и од што почина мојот татко!“

Кој може мене, на сестра ми и мајка ми, да ни објасни од што почина …