(ВИДЕО) Фамилија Марковски во „Еден на еден“: Силвија открива зошто била против името Ненад на внукот!

Најпопуларното македонско семејство, „Фамилијата Марковски“ се врати во „Еден на Еден“. В недела, од 18.30, на Канал 5 ќе ги гледаме Силвија Стојановска (Лиле), Александар Микиќ (Иван) и Петар Петковски (Бојан).
Оваа недела, и еден добро познат глас ни се враќа во „Еден на Еден“, а тоа е гласот на Спасе.
Актерите од „Фамилијата Марковски“, освен интересни муабети од зад камерите на серијата, се покажаа и како талентирани пејачи со еден убав евергрин, „Лиду Ду“ од Маја Оџаклиевска.

 


Гуру Харе бендот во оваа песна доби уште еден член, Петар Петкоски, кој свиреше гитара со нив.
Силвија за прв пат во „Еден на Еден“ прозборе за приватниот живот. Со многу емоции, таа раскажа за својот внук Ненад од постарата ќерка Јана кој е роден пред време и открива дека била против тој да се вика Ненад, како нејзиниот покоен сопруг.
И’ Александар Микиќ открива уште еден свое необично хоби, друштвена игра која самиот ја креирал.
Не пропуштјате ги актерите од „Фамилијата Марковски“, в недела од 18.30 на Канал 5, а до тогаш, погледнете ја најавата за емисијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Гоце Михајлоски: „Мене, на сестра ми, и на мајка ми скептиците нека ми објаснат дека ‘нема корона’ и од што почина мојот татко!“

Кој може мене, на сестра ми и мајка ми, да ни објасни од што почина …