(ВИДЕО) ТЛОТО НЕ СЕ СМИРУВА – УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО АЛБАНИЈА: Земјотрес од 5,1 степени ги вознемирил граѓаните – сите излетале на улица!

Нов земјотрес со јачина од 5,1 степени ја погодил пошироката област на Драч во Албанија, еден од најсилните земјотреси во регионот од завчерашниот катастрофален земјотрес кој однесе 40. животи.
Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од два километра, а забележан е на 25 километри од Драч и на 48 километри од Тирана.
Засега нема информации за нови жртви или рушење на згради.
Земјотресот се случил во Јадранското Море, а според првичните информации, тоа предизвика нова загриженост и страв кај Албанците кои не спиеле мирно веќе две ноќи, а илјадници луѓе престојуваат надвор од своите домови.

Rruga e Kavajes, qytetaret ne panik on Vidnews.

Во земјотресот што се случи во вторникот загинаа најмалку 40 лица, а повеќе од 600 се повредени.
Многу станбени објекти се уништени, а спасувачките екипи работат на ископување и лоцирање на лицата по кои се трага.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со …