(ФОТО) Ноември е при крај – еве какво време не очекува до сабота?

Ноември ја брои последната седмица а ние сеуште уживаме во топлото и пријатно време, за овој период од годината, но…
Времето во Македонија денес претпладне по одделни котлини ќе биде магливо, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Погледнете какво време не очекува до сабота.

 ©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес е спомен на Преподобна Пелагија: Го остави блудот, богатството го подели на сиромашни и се посвети на Бога!

Покајана грешничка. Родена е како незнабошка во Антиохија. Од Бога имаше голем дар на телесна …