(ВИДЕО) СЕКОЈА ЧЕСТ – БАБИЧКАТА САМО САКАЛА ДА МУ СЕ ПОЖАЛИ НА ПУТИН:Рускиот претседател со еден гест покажал дека има ГОЛЕМО СРЦЕ!

За време на разговорот со жителите на Санкт Петерсбург, рускиот претседател Владимир Путин прегрнал расплакана жителка на северната руска престолнина.
„Бабата во толпата плачеше кога го виде претседателот како си заминува“, напишал новинарот Дмитриј Смирнов на својот профил на Твитер.
Забележувајќи ја реакцијата на жената, Путин се вратил, слушнал за проблемот на нејзината ќерка, а потоа и ја прегрнал.

Рускиот претседател претходно присуствувал на отворањето на новиот автопат Москва-Сенкт Петерсбург и го посетил џудо-клубот „Турбостроителј“. Тој присуствувал и на отворањето на споменикот на писателот Данил Грањин, по што разговарал со жителите на Санкт Петерсбург.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) НИШТО НЕ РЕШИЛ: Принцот Хари се вратил во Калифорнија и тоа еден ден пред 95. роденден на кралицата!

Иако се шпекулираше дека Хари ќе го продолжи престојот во татковината и ќе го прослави …