ЖИВОТ: Во Албанија, 20. минути после најсилниот земјотрес, родени близначки

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер се случил утрово во Албанија а тресење на земјата се почувствувале и во околните земји.
Додека албанските граѓани се шокирани од серијата земјотреси кои ја погодија земјата утрово, од кои некои беа разорни, гинекологот Аника Докле објавила дека 20 минути по земјотресот близнаците се родени .
“Јас и моите пријатели овој пат се вративме во породилната болница. Овие бебиња близначки се родени 20 минути по земјотресот. Ова е најдобриот симбол за континуитет на животот. Немам зборови!”
За жал, досега 10 животи се уништени од разорниот земјотрес, а оваа добра вест од породилното одделение ја направи трагедијата барем за кратко поблага.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Осум здравствени придобивки од ПРЕСТОЈ ВО ТИШИНА: Најдете време за себе

Општо познато е дека бучавата не влијае добро на луѓето, но што е со тишината? …