(ФОТО) Ова е најпопуларниот модел на панталони во овој момент: Дали сте доволно храбри да ги носите?

Парче со мек крој што практично нема структура
Во светот на фармерки и панталони, моменталниот е најпопуларен моделот познат под називот „slouchy jeans“.
Нивниот назив означува мек крој што практично нема структура, а кој не е зцврст и затегнат, туку го релаксира телото.

Станува збор за фармерки со висока половина кои се проширени во пределот на бутовите и завршуваат со рамен крој. Бидејќи не ја следат линијата на телото, туку прилично лабаво паѓаат околу тнего, тие се сметаат за исклучително удобно парче облека.
Можеби ова е причината зошто гледаме многу славни дами во овој модел толку често во последно време?

Тие покажале дека овој модел на фармерки може да се носи во сите прилики – од шетање низ градот до поелегантни вечерни прилики.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со …