ПОЧНАЛА ДА ДИШЕ – СТАВИЛА КРОМИД ВО ЧОРАПИТЕ И ТАКА СПИЕЛА: „Решив ужасен проблем што ме мачеше со години!“

Блогерката Џенифер Томсон една ноќ спиела со кромид во чорапите и решила 90% од нејзините симптоми на алергија. Нејзиното момче се обидело со истата работа, па тие ги размениле искуства.

Блогерката тврди дека го почувствувала ефектот во градите после 20 минути. Се појави нешто како киселина, а потоа почувствувала топлина во главата. Десет минути подоцна, нејзините очи почнале да си солзат како кога сечка кромид, а нејзиното момче го чувствувал вкусот на кромидот во устата. Сите овие се индикации дека нешто навистина се случува во организмот и дека разни состојки на кромидот се впиваат во организмот, тврди Џенифер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со …