Жените родени во овој хороскопски знак не се плашат да го направат првиот чекор

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Тие се смели, свесни за нивните квалитети и не дозволуваат стравот или застарените стереотипи да ги спречуваат да ги постигнат своите цели.
ЕЖеите родени во знакот на Лав целосно го оправдуваат својот знак. За нив, зборот „не“ не е опција и, доколку е потребно, тие развиваат тактики неколку месеци за да го освојат посакуваниот дечко.
Иако женските Лавови честопати изгледаат премногу нападни и агресивни, тие едноставно знаат што сакаат, а заради нивната отвореност, сите ги разбираат нивните намери.
Лавиците се екстремно умешни во флертувањето и точно знаат како ќе импресионираат кој маж, па затоа во нивните походи имаат многу среќа.
Тие не сакаат да размислуваат за иднината и што може да се случи и дали некој маж би можел да го направи првиот чекор. Лавиците живеат во моментот и она што сакаат да го постигнат сега, без ограничување и лажна скромност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Многумина ја носат оваа амајлија а не знаат што значи!

Злото око, познато во грчката култура како „мајка“ (ματι), е проклетство за кое се смета …