СВРШЕНИЦАТА САКА ДА БИДЕ СОПРУГА – КРИСТИАНО ЗАКАЖАЛ ТАЈНА ВЕНЧАВКА: Георгина „полудела“ после прегратката на Роналдо со бившата па бара БРАК!

Кристиано Роналдо и Георгина Родригез закажале тајна венчавка ни помалку ни повеќе туку во – Мароко!
Така, барем, напишале италијанските медиуми, додека шпанските и португалските го пренеле со молскавична брзина, повикувајќи се на информациите на списанието „Новела 2000“, кое ги ставила на насловната страница.

Италијанското списание тврди дека свадбата ќе биде организирана, односно од Бадр Хари – шампион на кикбокс од Мароко, кој ќе му помогне на пријателот Роналдо!

Двојката, наводно, донела одлука да ја забрза свадбата по доделувањето на МТВ наградите, каде поранешната девојка на Роналдо, Рита Переира, била во блиска прегратка со фудбалерот, додека само кратко „чао“ ја поздравила Георгина.

Тоа бил моментот кој кај згодната Георгина ја прелеал чашата на трпение, а таа, наводно, извршила притисок врз Роналдо свршувачката од мај бргу да ја претворат во брак за да сите имаат поголема почит нон неа – како кон негова сопруга.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои намирници помогнуваат да се намали холестеролот!

Храната има директно влијание врз многу аспекти на животот, вклучувајќи го и здравјето на срцето. …