(Вознемирувачко видео) ХРВАТ КРВНИЧКИ ПРЕТЕПАЛ ТРУДНИЦА ВО 9. МЕСЕЦ: Ја удирал по главата и викал дека муслиманите ја силувале мајка му!

Бремената муслиманка Рана Еласмар (31),во кафуле во Сиднеј, била брутално нападната од Стипе Лозина (43).
Рана, која е бремена 38 недели, вечерала со пријателите кога била нападната од насилникот, за кој се верува дека е со хрватско потекло. Лозина, како што се гледа на снимките од надзорната камера, мирно се приближувал, зборувал, а потоа со тупаници ја претепал жената. Во главата ја удрил околу 14 пати.
Пред тепањето, ја навредувашл на национална и верска основа.кла трудницата.
Како што изјавил сопругот на Рана, таа ретко излегува, но кога нејзините пријателки и се јавиле, таа решила да ги види додека тој останал дома да се грижи за децата.
Лозина од судијата побарал да го пуѓшти на слобода со кауција, но тоа било одбиено.

Пред судот би требало да се појави на 5. декември, а до тогаш ќе биде во затвор.
Како што известила австралиската полиција Лозина имал подебело криминално досие.
Повредената трудница во меѓувреме е пуштена од болница, но имала голем број модринки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …