(Вознемирувачко видео) УЖАСЕН ЗЛОСТОР – МОРБИДНА СНИМКА ОД УБИСТВО СРЕДЕ БЕЛ ДЕН: Бездомничка барала пари од минувач а тој ладнокрвно ја застрелал!

Бездомничката Зилда Енрике дос Сантос Леандро (31) од Рио де Жанеиро, била брутално убиена секунди откако застанала еден човек на улица и го замолила за пари за да купи леб.
Убиството се случило среде денот и било снимено од надзорни камери.
Како што може да се види, Зилда шетала среде улица и се обидела да го привлече вниманието на Адербал Рамос де Кастро. Тој на почетокот ја игнорирал сè додека девојката не му се приближила, по што Кастро извадил пиштол и ладнокрвно ја застрелал.

Убиецот избегал, а Зилда била однесена во болница каде ја прогласиле за мртва.

Кастро подоцна бил уапсен и се наоѓа во притвор.
Неговиот адвокат рекол дека неговиот клиент мислел дека девојчката ќе сака да го ограби.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) КОВИД -19: 13. МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЈА ПОБЕДИЛА КОРОНА: Во Бразил 22. илјади новозаболени за 24. часа, со вирусот се избориле 13. милиони пациенти!

Во светот од почетокот на пандемијата „Ковид 19“ се заразени повеќе од 20. милиони луѓе, …