(ФОТО) Ученик на учителката и рекол дека е гладен а сите зборуваат за тоа што таа го направила!

Учителката Брук Гоинс на Фејсбук објавила дека еден од нејзините ученици и признал дека е гладен, и кога го слушнала тоа, не можела да не се расплака.
„Тој ме праша кога доаѓа жената која во ранецот му става храна. Ме фати неподготвена, мислеше на советничката и не ми беше јасно што му треба. Му реков дека не сум сигурен дека тоа ќе биде оваа недела, а потоа тој ми призна дека нема што да јаде дома и дека му треба храна“, раскажала таа.
Наставничката веднаш испратила групна порака до другите наставници кои се организирале и почнале да набавуваат храна.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ПРЕВОСПИТУВАЊЕ – Синот го украл автомобилот на родителите: А кога ќе видите како го казниле – добро ќе размислите за нивната одлука!

Семејството  во Феникс дошло на многу практична и јака идеја како да го казни 14-годишниот …