(ФОТО) На бездомник му дала пари а тој исчезнал – но се вратил после неколку години и ја изненадил!

„Тој застана со солзи во очите и ме праша дали се сеќавам на него“,вели таа. Се разбира, таа се сетила на него. Во исто време, таа била многу импресионирана од неговата промена.

This is Will. 14 years ago he was homeless and addicted to heroin. We met as he was digging in the dumpster looking for…

Gepostet von Jeanah Nomelli am Donnerstag, 24. Oktober 2019

„Вил го одржи ветувањето“, рекла таа, „Тој имаше лична карта, работа, а подоцна и сопруга. Во исто време, ја минал благодатта во рацете на нашиот небесен Татко. И двајцата плачевме среде продавницата пред да побараме од продавачот да не слика“.Без оглед колку и да е големото делото, ние никогаш не смееме да ја потцениме неговата моќ

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се регистрирани 141. нови случаи на ковид 19: Оздравени се 161 пациент – починатo e 1. лицe

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани …