(ФОТО) На бездомник му дала пари а тој исчезнал – но се вратил после неколку години и ја изненадил!

Кога Џена Номели првпат го запозна Вил Левенс, тој копал во контејнер. На прашањето зошто е на улица, тој со неа ја споделил својата тажна приказна.
„Тој рече дека неговата сопруга умрела ненадејно и, поради тага, еднаш се обидел со хероин – и стана зависник“, рекла Џена, „Последица од тоа било губење на работата и домот“.
Тогаш Џнавистина сакала Вил да продолжи напред.
Како знак на добрина, таа му подарила јакна и чизми, како и 7 долари – сакашла барем малку да му помогне. Но, нејзината мала работа го смени целиот негов живот.
Кога му ги дала парите Џена го замолила да не ги потроши на дрога. Но, еден ден едноставно исчезнал.
„Со текот на годините, се прашував што се случило со него“, рекла Џена, „Се прашував дали е сè уште жив“.
Но, еден ден, по неколку години, таа добила одговор на нејзините прашања во врска со Вил.
Џена била на бензинската пумпа, одела во тоалетот и кога излегла од продавницата, ја чекал Вил Левенс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои намирници помогнуваат да се намали холестеролот!

Храната има директно влијание врз многу аспекти на животот, вклучувајќи го и здравјето на срцето. …