Овие три хороскопски знаци се склони кон „шарање“ и измама

2. Близнаци
На Близнаците треба слобода, разновидност и флексибилност за да бидат среќни. Тие се социјални суштества кои сакаат да запознаваат нови луѓе, а понекогаш се дури и склони да одржуваат паралелни врски што добро ќе ги сокријат. Никогаш не одат со намера да ве изневеруваат, но ако тоа се случи, тие ќе се потрудат да се извлечат од признание.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 11.08.2020: Непотребно се оптоварувате со разни теми што ве оддалечуваат од вашата сакана личност…

Овен Љубов: Ако не сте задоволни од вашиот емоционален или брачен статус, земете ги работите …