Дневен хороскоп за четврток, 21.11.2019:Денес постои потреба за анализи и приговори но подобро сето ова да го одбегнете…како и последиците!

Водолија
Работа
Вашата мотивација или однесување функционира скоро беспрекорно во различни ситуации. Бизнис-резултатите најдобро ги илустрираат вашите интелектуални или практични способности во друштво на соработници.
Љубов
Конечно го добивате позитивниот емотивен сигнал што го посакувавте. Одговорете на нечиј повик или предизвик во љубовта според вашите основни потреби.
Здравје
Добро.
Риби
Работа
Имате добро претчувство, но не сте во можност правилно да интерпретирате чудни сигнали или некои скриени пораки. Не мора да се грижите за различни коментари, секој од соработниците има право на свое мислење и приоритети за деловно работење.
Љубов
Различни луѓе го привлекуваат вашето емоционално внимание, но изберете општество кое целосно одговара на вашата инспирација и афинитети. Удоволете си себе и на својата околината.
Здравје
Проблеми со стомакот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – НАЈМИСТИЧНО МЕСТО ВО СВЕТОТ: Се наоѓа 36. метри под вода, а со причина го викале ЗЛАТЕН ГРАД!

Остатоците од античкиот град Дварка во индиските води отвораат многу неодговорени прашања. „Златниот град“, кој …