Дневен хороскоп за четврток, 21.11.2019:Денес постои потреба за анализи и приговори но подобро сето ова да го одбегнете…како и последиците!

Стрелец
Работа
Некој одеднаш ве става во незгодна ситуација и се обидува да ви наметне одредени правила. Потребна ви е подобра контрола во вашите деловни состаноци.
Љубов
Сочувајте го достоинството пред вашата сакана личност. Покажете дека имате доволно сила да надминете некои чувствителни ситуации низ кои минувате.
Здравје
Променливо расположение.
Јарец
Работа
Вие се обидувате правилно да ја дешифрирате нечија порака или да одржите позитивен став во деловната соработка. Изборот на деловна тема треба да се заснова на доверливи информации и консултации со доверливи соработници.
Љубов
Покажете му на вашиот партнер дека има некој поубав или поинтересен дел од реалноста што не е неостварлив. Нема причина да се сомневате во нечии вистински чувства и наклонетост.
Здравје
Добро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 15.08.2020: Делувате волшебно и успевате да привлечете нечие внимание…

Овен Љубов: Некој не е во состојба да ги исполни вашите емотивни очекувања, но со …