Дневен хороскоп за четврток, 21.11.2019:Денес постои потреба за анализи и приговори но подобро сето ова да го одбегнете…како и последиците!

Близнаци
Работа
Сочувајте ја присебноста на духот во некои ситуации, затоа што секој има право да згреши.Прифатете нечие извинување како позитивен сигнал за идните договори за заедничко вложување.
Љубов
Нема причина да се осуди нечие однесување како емоционална рамнодушност или знак на отфрлање. Бидете сигурни дека вашата сакана личност правилно и целосно ве разбита и ги прифаќа вашите намери.
Здравје
Хронични проблеми.
Рак
Работа
Очекувате премногу од туѓите ветувања и подготвени сте да прифатите одреден степен на деловен ризик. Понекогаш е тешко да се направи добар деловен компромис.
Љубов
Вие се потпирате на вашата интуиција. Врз основа на малите детали за живеење заедно, забележувате незадоволство кај партнерот. Подобро е да премолчите за тоа што го слушате.
Здравје
Можна главоболка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 11.08.2020: Непотребно се оптоварувате со разни теми што ве оддалечуваат од вашата сакана личност…

Овен Љубов: Ако не сте задоволни од вашиот емоционален или брачен статус, земете ги работите …