VOLBEAT, NOTHING BUT THIEVES, KENSINGTON, CROWDED HOUSE и осум нови имиња за ПИНКПОП 2020 

Откако минатата недела објавивме дека на овој престижен фестивал ќе настапат Red Hot Chili Peppers, Post Malone, Disturbed, KEANE, Deftones и Zara Larsson, можеме да додадеме и повеќе звучни имиња во денешната постава на Pinkpop 2020.

Меѓу другото, Volbeat, Nothing But Thieves, Kensington, Crowded House, Maar ook Lost Frequencies live, Of Monsters and Men, Balthazar, Supergrass, James Arthur, Danny Vera, Inhaler en JC Stewart ќе бидат на едни од настапувачите во Ландграф во јуни.

Pinkpop 2020 се одржува во петок, 19 јуни, сабота и недела, 21 јуни во Мегаланд во Ландграф и никогаш досегала не започнала продажбата на билетите на фестивалот волку рано. Билетите за Pinkpop 2020 може да се купат од сабота, 23 ноември во 10,00 часот преку www.ticketmaster.nl и Буро Пинкпоп.

Цените на билетите остануваат исти како во 2019 година: вклучени билети за викенд, кампувањето чини 230 € (вклучително и 10 € услужни трошоци), за дневен билет плаќате 110 € (вклучително и 10 евра трошоци за услуги).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ – 30 ГОДИНИ МУЛТИ КУЛТУРА

Баги Комуникации по повод прославата на 30 годишнината од македонската независност, ќе организира 4 концерти …