Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излудее“ во кревет: Кои знаци се компатибилни!

АСТРОЛОГОТ и тренер за живот, Џошуа Мек Гваер тврди дека секој хороскопски знак има одредени предиспозиции кои влијаат на неговиот сексуален живот и дека некои хороскопски знаци се покомпатибилни едни со други во кревет.
1. Овен
Овенот сака да преземе иницијатива и за него е важно да ја задржи искрата. Ним многу лесно му станува здодевно, па затоа им е важно да пробаат нови работи како нови секс играчки и нови пози, но исто така ќе им биде забавно да имаат секс на необични места, како на пример на масата во кујната или во автомобилот. Тие најдобро се снаоѓаат со Лав, Стрелец, Терезија, Рак и Близнаци.
2. Бик
Биковите сакаат да ги истражуваат и сакаат да ги размазат сите сетила. Ќе одвојат време да дознаат што е најдобро за нив. Тие го поврзуваат сексот со храната и сакаат да го комбинираат. Тие ќе уживаат во предиграта за време на која нивниот партнер, на пример, го храни со јагоди, или јадат чоколаден сируп или мед едени од друг. Тие најдобро се снаоѓаат со Девица, Јарец, Скорпија, Риби и Лав.
3. Близнаци
Близнаци имаат двојна личност и ќе бидат среќни што и двете од овие личности се вклучени во играта, па затоа сакаат да бидат наизменично меѓу доминантни и покорни улоги. Тие сакаат да играат улоги и веројатно имаат навистина интересна идеја за снимање домашни видеа. Тие се компатибилни со Терезија, Водолија, Стрелец, Лав и Риба.
4. Рак
Раковите сакаат да му угодат на партнерот, да го опкружуваат со љубов и внимание, но и тие сакаат кога станува збор за нив. Тие се заинтересирани за играње улоги, а особено ќе уживаат да дејствуваат како полицаец или пожарникар. Тие се најмногу компатибилни со Скорпија, Риби, Јарец, Девица или Бик.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Неготинчани појаки од короната: Одржан традиционалниот Џез фестивал „Jazz 1440“ – Неготино 2020

Синоќа во Неготино, под покровителство на центарот за култура „Ацо Ѓорчев“ се одржа традиционалниот џез …