(ФОТО) Овие сијамски близначки станале познати по своите емисии – погледнете како живеат денес


Секоја близначка може да ја контролира само „нејзината“ страна на телото и да не го почувствува допирот на другата страна. Кога биле малечки, научиле да ги усогласуваат движењата. Тие функционираат совршено, па биле во можност да научат како да свират пијано, да пливаат, да возат велосипед и да спортуваат.
За девојчињата била снимена и емисија а гостувале и во многу емисии. Денес тие водат приватен живот, работат и се школуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се регистрирани 141. нови случаи на ковид 19: Оздравени се 161 пациент – починатo e 1. лицe

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани …