(ФОТО) Овие сијамски близначки станале познати по своите емисии – погледнете како живеат денес

Овие единствени сијамски близнаци, Абигеил и Бретања Хенсел, и покрај нивните ограничувања, живеат во потполност. Тие се борат со секојдневните погледи на луѓето на улица, како и со здравствените проблеми.
Тие се родени во 1990. година во Минесота. Нивното раѓање било вистинско изненадување за нивните родители. Поточно, тие очекувале едно дете. Ултразвукот не покажал проблеми со фетусот.

Според статистичките податоци, само еден од сијамските близнаци преживува по породувањето. Лекарите, дури и’ во случајот со сестрите Хенсел, немале подобри предвидувања, но сестрите успеале да ги надминат сите предвидувања.

Сестрите не можеле да се разделат, но родителите се труделе да им дадат нормално и секојдневно детство. Ги запишале во редовно училиште, каде оствариле прекрасни пријателства со деца кои не ги сметале за помалку вредни.

Девојките имаат две раце, две нозе, два рбета, три бели дробови, две срца, еден црн дроб, два стомаци, три бубрези, го делат системот за циркулација. Анатомијата им е единствена и лекарите сè уште не знаат како функционира нивното тело.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои намирници помогнуваат да се намали холестеролот!

Храната има директно влијание врз многу аспекти на животот, вклучувајќи го и здравјето на срцето. …