Дневен хороскоп, 15.11.2019: Малку непредвидлив ден за сите знаци – потребна е тактика на сите полиња!

Овен
Љубов:
Не дозволувајте некој да ве предизвикува или критикува, без вистинска причина. Партнерот нема докази за обвинението.
Работа:
Треба да бидете екстра ангажирани во решавање на деловни проблеми, но не по цена на кршење на аранжман за соработка.
Здравје:
Направете нешто значајно во прилог на подобро расположение.
Бик
Љубов:
Очекувате премногу од партнерот или личноста која вешто избегнува да одговара на вашите прашања.
Работа:
Полесно е да ја префрлите вината на другите, особено ако некој нема храброст да ви се спротивстави.
Здравје:
Применете една од техниките за психолошка релаксација.
Близнаци
Љубов:
Партнерот поставува различни прашања, а тој од вас ја очекува вистината и „неоспорен доказ“. Ќе уживате да разговарате со блиска личност.
Работа:
Вие се обидувате да ги потенцирате вашите барања или правилата на деловниот дијалог, но вашите соработници не покажуваат доволно слух за заедничките интереси.
Здравје:
Бидете повнимателни во сообраќајот, избегнувајте конфликтни ситуации.
Рак
Љубов:
Треба да преземете заштитна улога пред вашето семејство. Внимавајте на новите случувања што ја загрижуваат вашата сакана личност.
Работа:
Некој ви ја ремети вашата концентрација. Дајте се од себе за да ја контролирате импулсивната страна на вашата природа.
Здравје:
Избегнувајте напорни обврски или конфликти. 
 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 11.08.2020: Непотребно се оптоварувате со разни теми што ве оддалечуваат од вашата сакана личност…

Овен Љубов: Ако не сте задоволни од вашиот емоционален или брачен статус, земете ги работите …