(ВИДЕО) ЗА ПОДОБРО ПОВРЗУВАЊЕ – ВО САД „ги имитираат битолчани“: Татковци и ќерки заедно играат балет!

Пред денот на жената пишувавме дека во Битола, во една градинка татковците танцувале со своите ќерки, но во едно студио во Филаделфија отишле чекор подалеку…

Студио за танци во Филаделфија на татковците им понудиле оригинален начин да се поврзат со своите малечки и да излезат од комфорната зона.
Од студиото понудиле специјална двочасовна програма „Тато и јас“ која комбинира балет и јога.

View this post on Instagram

Awesome BOGA today dance dads!!!!

A post shared by Echappe Dance Arts, LLC (@echappedancearts) on

Видеото покажува локални татковци и ќерки како танцуваат како дел од „БОГА“ часот. Видеото набргу се проширило и во студиото со своите деца почнале да доаѓаат и познати личности како Кристен Бел и Џенифер Гарнер.
„Татковците се најдобри“, напишала Гарнер на Инстаграм.

Еден од татковците изјавил дека во почетокот се чувствувал чудно и имал трема, но погледите на неговата ќеркичка во смисла „немој да ме срамиш“ му помогнале да се опушти и да танцува. Навестил дека ќе станат редовни на овие часови.
Погледнете како заедно танцуваат татковците и ќерките.

‘Dads are the best’: Fathers dance ballet with daughters at Philly studio

BEAUTIFUL! A Philadelphia dance studio is offering fathers and father figures a unique way to bond with their daughters — while stepping out of their comfort zones. 💕👯🏾‍♂️STORY: http://bit.ly/2ry8Mg4📷: Echappe Dance Arts, LLC

Gepostet von FOX 29 am Dienstag, 12. November 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рецепт на денот:„Марокански ќофтиња“

Можеби треба да внесете промени во начинот на подготовка на популарните ќофтиња. Погледнете, можеби овој …