(ФОТО) ШОК – МАНЕКЕНКА НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА Е БРЕМЕНА: Ја заболел стомакот и се породила во тоалет…

Според статистичките податоци, една од 500. жени не знае дека е бремена до 20. недела, а една од 2.500 жени ја открива бременоста дури кога ќе почне да се пораѓа.На каналот TLC неодамна имаше серија емисии за жени кои се породиле а не знаеле дека се бремени…Австралиската манекенка е очигледно една од нив, од ретките…
Ќерката Исла и мајката се добри и се навикнуваат на заедничкиот живот што aвстралиската манекенка Ерин Лангмеид (23) не го очекувала пред две недели, пишува „Daily Mail“. Ерин, инаку од Мелбурн работела цело време и тврди дека користела контрацептивни инјекции.

View this post on Instagram

Collector of pegs #mikshens

A post shared by Erin Langmaid (@erinlangmaid) on

                               Ерин во 8. месец на бременост

Таа немала трудничко стомаче, утринско гадење или други знаци на бременост, а на денот кога се родила Исла, се чувствувала лошо. Таа не забележала дека облеката ѝ е тесна.
„Ништо не укажуваше дека нашата ќерка е тука. Тоа беше најголемиот шок во мојот живот“, им порачале Ерин и нејзиниот партнер Дан Карти на новинарите.

Отишла во тоалет, а десет минути подоцна ја држела ќерката, која е родена здрава и била тешка 3,6 килограми. Дан слушнал дека нешто се случува во бањата, влегол и се изненадил кога го видел бебето.

View this post on Instagram

Happy birthday to my no.1 ❤️

A post shared by Erin Langmaid (@erinlangmaid) on

Исла престанала да дише по раѓањето, па Дан повикал брза помош за да помогне во спасувањето на животот на бебето. Девојчето е родено во 37. недела од бременоста, но Ерин не знаела дека е бремена.

Според статистичките податоци, една од 500. жени не знае дека е бремена до 20. недела, а една од 2.500 жени ја открива бременоста дури кога ќе почне да се пораѓа. Новата мајка тврди дека немало начин на кој ќе открие порано дека е бремена, но таа и нејзиниот партнер со воодушевување ја дочекале улогата на родители на убавата Исла

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во …