(ВИДЕО+ФОТО) Новак во Лондон слободното време, пред вечерашната „пресметка“ со Федерер, го минува со децата!

Каков прекрасен почеток на завршниот Мастерс во Лондон имаше Новак Ѓоковиќ со победата против Матео Беретини (6:2,6:1), за да потоа следи поразот од Доминик Тим…
Но,освен тенисер, Новак Ѓоковиќ е и тато на Стефан и Тара, кои според тоа што тој го објави на Инстаграм, со сопругата Јелена се со него во Лондон…
И’, ако не ви оди на теренот тогаш кај децата сигурно ќе имате успех….Шега на страна…Ноле, секогаш кога може го носи семејството со себе па така и овојпат во Лондон, каде сигурно планирал дека ќе останат 8 дена…
Како и да е, пред напорните тренинзи и вечерашниот дуел со Роџер федерер (а добрите познавачи на тенисот се сеќаваат на нивната ппресметка во финалето на Вимблдон) Новак им посвети време и’ на Стефан и Тара со кои бил во некој од лондонските паркови каде хранеле патки…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Леб без брашно

Потребно е: 145 г. овесни снегулки 135 г. семки од сончоглед 90 г. семки од …