(ВИДЕО) Забар патува по светот и бесплатно им поправа заби на сиромашни луѓе!

Стоматологот Фелипе Роси во 2006 година ја основал непрофитната организација „За насмевка“, со која патува низ светот и со колегите, им ги поправа забите на сиромашните.
Нашето време, како и сите претходни, е полно со убави зборови, додека за делата не може да се каже.
Дека меѓусебната почит и почит на секоја личност, особено оние на работ на општеството, најдобро се изразува преку конкретни дела на љубов, наместо со грандиозни зборови, ни покажува, за пофалби, примерот на еден стоматолог, кој ја враќа (убавата) насмевката на лицето.
Покрај тоа што им ја враќа насмевката на сиромашните, Фелипе Роси носи радост во животот на сите оние што го следат на Инстаграм бидејќи редовно објавува фотографии од пациенти пред и по неговите интервенции.
Во 2006 година, Фелипе ја основа непрофитната „За насмевка“, која патува низ светот и со своите колеги им ги поправа забите на сиромашните.
„Ние сакаме да им дадеме на луѓето нов почеток во животот, да се чувствуваат сигурни, да не се срамат да се смеат“, вели стоматологот.
Освен во Бразил, тој и неговите колеги несебично им помагаат на сиромашните заедници на Кенија и Мозамбик.
Погледнете неколку од трансформациите што тој ги извршил:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) МОЌЕН НАПИТОК – ЗЛАТНО МЛЕКО КОЕ ПРАВИ ЧУДА: Го подобрува варењето, спречува воспалувања и помага при слабеењето!

време е и вкусно… Куркума млекото е мешавина од куркума и млеко што има одличен …