ЗЛОСТАВУВАЊЕ ВО ФРАНЦУСКОТО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА: Перверзен службеник со години ги малтретирал и злоставувал колешките!

Висок функционер во француското Министерство за култура е обвинет дека на жените им давал диуретици за да ги гледа додека уринираат!

Извори во правосудството соопштиле дека мажот е обвинет за сексуален напад на над 200 жени.Висок функционер во француското Министерство за култура е обвинет дека на жените им давал диуретици за да ги гледа додека уринираат! Извори во правосудството соопштиле дека мажот е обвинет за сексуален напад на над 200 жени.
Нападите се случиле за време на интервју за работа во Министерството помеѓу 2009. и 2018. година. Официјалниот претставник бил обвинет и дека тајно ги фотографирал нозете на жените под биро со помош на мобилен телефон.

loading...

Случајот се појавил во јавноста кога една жена го фатила службено лице како и ги фотографира нозете под бирото, што им го пријавила на претпоставените. Министерството го пријавило во полиција, која во неговиот компјутер пронашла детали за сите жени кои биле посочени. Суспендиран е во октомври 2018 година.


Фото: Илустрација

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи со вашето тело ако јадете премногу месо?

Секојдневната исхрана базирана на рамнотежа и умерено внесување на сите намирници е идеалниот пат до …