(ФОТО) Најдобриот хирург на сите времиња кој живеел 103. години тврди: Ова е најдобрата диета за сите пригоди и делува најдобро!

Ви ги донесуваме принципите на исхрана на лекар кој живеел 103 години…
Еден од најголемите хирурзи на сите времиња, професорот Фјодор Углов, живеел 103. години. Тој самиот ја практикувал „диетата за сите прилики“ и строго се придржувал кон тоа.
Еве неколку совети како да постигнете здравје и долговечност:
Недостаток на движење е голем непријател на здравјето. Колку повеќе се движиме, толку повеќе размислуваме.


Задолжително е да престанете да консумирате тутун и алкохол.
Ограничената диета ја елиминира дебелината.
Спијте најмалку 7. часа на ден.
Еве ја диетата на професорот Углов што го чисти организмот. Ова ќе ви помогне да ги исфрлите отровите од телото.
Според овој хирург, не е важна само храната, туку и времето за јадење.
Еве што практикувал тој за чистење на телото:


Наутро:
Чаша црн чај или домашно кафе без шеќер.
Потоа, изедете едно варено јајце и 8. суви сливи.
Сливите треба да се потопат во вода претходната вечер.
За ручек:
200 грама варено пилешко или свинско месо без маснотии или риба.
100 грама свежа или варена зелка, или моркови.


Ужина:
30 грама тврдо кравјо сирење, јаболка или портокал.
Вечера:
Чаша кефир или кисело млеко.
Диетата трае 10 дена и дава извонредни резултати.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните …