(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица!

(ФОТО) Бродвеј е во шок поради смртта на 13. годишната глумица!
Според некрологот во Дигитал Меморијал,од Лорел Григс, која имала 13 години, најблиските се збогувале на 8. ноември .Лорел живеела со нејзините родители во Њујорк, а нејзината актерска кариера ја изградила додека посетувала државно училиште
Тинејџерката, која беше најпозната по улогите во мјузиклот „Мачка на врел лимен покрив“, починала на 5. ноември, иако причината за смртта сè уште не е откриена, пренесува Metro.


Според некрологот во Дигитал Меморијал,од Лорел Григс, која имала 13 години, најблиските се збогувале на 8. ноември .
Таа глумела како Иванка во филмот „Еднаш“ на само 17. месеци. Учествувала и во „Cafe Societyju“ во 2016. година и во ТВ сериите „Louie“ и „Bubble Guppies“, покрај тоа што се појавила двапати во „Saturday Night Liv“ во 2017 година. Елиза Холанд Мадоре, која исто така ја играла Иванка во филмот „Еднаш“, и оддала почит на Григс на Инстаграм.


„Длабоко погодена од ненадејната загуба на една од моите сестри. Лорел – секогаш се насмевнуваше и секогаш правеше и другите луѓе да се смеат. Јас сум многу благодарна што те запознав. Никогаш нема да бидеш заборавена и ние никогаш нема да престанеме да те сакаме. Сите во семејството ќе те имаат во мислите. Почивај во мир“ напишала Елиза.


Лорел своето деби на Бродвеј го имала во „Cat On Hot Tin Roof“ а глумела и во мјузиклот заедно со холивудската актерка Скарлет Јохансон. Живеела со родителите во Њујорк и ја градела актерската кариера додека посетувала државно училиште.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …