36. години од легендарниот „moon walk”:Кристалните чорапи на Мајкл Џексон на аукција – почетна цена 97.500 евра.

Прославениот „moon walk” парче од гардеробата на Мајкл Џексон ќе се најде пред колекциониерите.
Во нив легендарниот крал на попот се појавил во 1983. година изведувајќи го првиот „moon walk” во историјата на поп културата.
Чорапите од кристали ќе бидат предмет на аукција со почетна цена од 97.500 евра.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДЕВОЈЧЕ ЗА ВОСХИТ: Има само 6. години, а веќе два пати го освоила Килиманџаро

“Ешлин го собори рекордот кој го држеше Монтана Кини од САД, а која минатата година, …