НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ И ВАМ ДА ВИ СЕ СЛУЧИ: Ова е список со 12 работи за кои најмногу жалиме во животот!

Луѓето поминуваат 45 минути секоја недела размислувајќи за работи од минатото што можеле да ги направат поинаку што имале огромно влијание врз нивните животи.

А, она за што најмногу жалиме се љубовниот живот (20 проценти), семејството (18 проценти), кариерата (16 проценти), здравјето (14 проценти) и финансиите (14 проценти). Во просек, жалиме за две клучни работи во животот, а 17 проценти од испитаниците вината за тоа ја ставаат на грб на некој друг.

Сепак, многу луѓе велат дека каењето ги натерало да бидат многу попозитивни во животот и дека научиле многу од своите грешки. Меѓу причините за каење, тие изјавиле дека жалеле што не купиле имотот претходно, затоа што биле промискуитетни во младоста, затоа што не и кажале на својот сакана колку ја сакаат и не се обиделе да го поправат расипаното пријателство.
ЕВЕ НЕКОЛКУ РАБОТИ ПОРАДИ КОИ НАЈЧЕСТО КАЖУВАМЕ:КАДЕ МИ БЕШЕ ПАМЕТОТ!

– жалиме што не сме заштедиле повеќе пари
– што повеќе не се трудевме на училиште
– што воопшто не вежбавме
– што повеќе не сме патувале по светот
– што сме почнале да пушиме


– што никогаш не им кажавме на родителите дека ги сакаме
– што повеќе не сме во контакт со луѓе кои ни се блиски
– што не се грижевме за своите тела кога бевме помлади
– што повеќе не го ценевме еден постар член на семејството додека беше жив
– што повеќе фотографии од детството


– што премногу рано застанавме на луд камен
– што кога забележавме дека нешто не е во ред со нашето тело, навреме не контактиравме со докторот

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Банана крем колач: Брз летен десерт без печење!

Ќе уживате во феноменалниот вкус Состојки: 500 мл млеко, 1 кесичка пудинг од ванила, 80 …