Најверните жени се раѓаат во овие два хороскопски знаци

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Никој не стапува во врска или во брак со личност за која се сомневаат дека ќе ги изневерува, но прељубата сепак се случува.
Причините зошто луѓето ги изневеруваат своите партнери се разновидни. Интересно е што една студија открила дека жените најчесто изневеруваат мажи кои не им помагаат во домашни работи, но астролозите велат дека на жените во овие два хороскопски знака прељубата не им паѓа на памет во ниту еден случај:
Бик
Жените родени во знакот на Бик се екстремно морални и чесни и никогаш не би правеле ништо што е во спротивност со правилата, патака не би го ниту измамиле нивниот сопруг или дечко. Верноста е најважната точка во една врска, така што од истите причини не простуваат прељуба.
Девица
Иако делуваат ладно, кога се вљубени, жените во знакот на Девица се презплавени со емоции и се целосно посветени на својот сопружник или дечко, толку многу што дури и не ги забележуваат другите мажи околу нив. И’ заради љубовта со која ги опсипуваат своите партнери, прељубата обично не им се случува.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Слетале на тенок лед на најдлабокото езеро во светот!

Рускиот фотограф Вадим Макхоров со три пилоти прелетал преку најдлабокото езеро во светот, а потоа …