КОРИСНО – ЛЕСНО ОТСТРАНУВА: Со оцет отстранете го каменецот во туш кабината – ЕВЕ КАКО!

Со слични состојки можете да направите и одлично средство за бришење прозорци и огледала, само во смесата додајте вода…
Каменецот и валканиците во туш кабината ќе ги отстраните лесно со мешавина на алкохолен оцет и течност за миење садови во машина, во сооднос – 75% и 25%. Состојките истурете ги во шишенце со распрскувач, нанесете на туш кабината и истријте. Освен што ги отстранува флеките го намаглува и замаглувањето после туширањето.
Со слични состојки можете да направите и одлично средство за бришење прозорци и огледала, само во смесата додајте вода.Прво во шишето ставете вода и оцет па додајте од средството за миење садови.Лесно протресете да не се направат балончиња. Нанесете на стакло и избришете со хартиена крпа или обична, памучна, крпа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …