(ФОТО) „Комити“ со порака за Карачиќ пред неговото утрешно враќање во Скопје…

Најверните вардарови навивачи „Комитите“ испратија еден вид порака до својот миленик Игор Карачиќ кој, по долги години љубов кон црвено-црниот дрес, од оваа сезона е член на полскиот Киелце. Па, утре ќе го има своето прво враќање во Скопје, овој пат против својот Вардар…

Па, пред утрешниот натпревар Карачиќ не е заборавен и од „Комитите“ кои порачуваат дека ако некој заслужува споменик за се што направил за клубот „тоа е тој…“

„Има многу играчи кои ќе не задолжија со своето залагање, борбеност, талент и харизма, многумина кои ни подарија моменти на кои секогаш ќе се сеќаваме, на кои ќе се гордееме и ќе раскажуваме дека сме имале привилегија да сме нивни современици и да ги доживееме… Тешко е да доловиме што е она што значи овој човек за нас и за Вардар, но ако мора да има еден кој вечно ќе стои високо на пиедесталот, ако има еден на кој треба името да му го славиме а не е во Вардар, ако има еден кој заслужува да му биде подигнат споменик, тој не е Македонец а по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување…Тој е тој – Игор Карачиќ !!!
Да му се поклониме и заблагодариме за сите солзи и радости, за сите моменти поминати заедно. Игор е наш, наш и ќе остане. Сите во сала!!!“ – се вели во пораката на „Комити“ до Карачиќ пред утрешниот дуел со Киелце.

извор: ekipa.mk/vardarfans.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мед и чаша топла вода наутро: Комбинација која ќе ве препороди!

Дали знаете дека комбинацијата на топла вода и мед има повеќекратно корисно влијание врз вашето …