(ФОТО) Австрискиот претседател Александер ван дер Белен повторно воодушевува: На работа оди со метро!

Познато е дека австрискиот претседател, Александер ван дер Белен, го користи јавниот превоз за одење на работа…


Без големи помпи, најави, тој се вози со метро како и граѓаните на Австрија…
Дали овој човек е многу скромен?


Дали австрискиот претседател сака да даде пример?
дали Александер ван дер Белен обожува да стои и да се вози во јавен превоз?
Одговорите на сите овие прашање веројатно ги знае само тој, но факт е дека е секој ден со своите граѓани…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мед и чаша топла вода наутро: Комбинација која ќе ве препороди!

Дали знаете дека комбинацијата на топла вода и мед има повеќекратно корисно влијание врз вашето …