НЕ МОЖАТ ДА ПРЕБОЛАТ – Опсесија по бившиот партнер: Овие 6. хороскопски знаци никако не прифаќаат дека е крај!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Прочитајте подолу за некои знаци на Зодијакот кои не можат да се натераат да ја заборавите поранешната љубов…
Има луѓе кои не трпат раскинувања, кои се држат до своите поранешни партнери и не ги испуштаат од рака верувајќи дека ќе сфатат каква грешка направиле.
Хороскопите ни кажуваат кои знаци не можат да ја преболат бившата љубовта и со мислите секогаш ќе бидат со неа.

Рак
Тешко е и да се замисли како изгледа кога Ракот не размислува за неговиот поранешен партнер.
Размислувањето за минатото секогаш ја прави поранешната врска подобра во очите на Ракот. Овој хороскопски знак споредува сè со бившата, дури и со нова љубов, и поради некоја причина никој не е достоен за поранешната.
Понекогаш можеби е добро за Ракот на момент да се врати во поранешната врска и повторно да разбере каква навистина била и зошто се распаднала.

Бик
Овој знак во Зодијакот тешко се соочува со прекинувањето, но тој никогаш нема да го признае тоа. Тој е упорен кога планира да постигне нешто, па тие би го добиле и тоа чувство за вистински крај ако го сакаат тоа.
Зошто иначе плаче сам, кога никој не може да го види? На Биковите им треба повеќе од што било за да го завршат процесот на тага и само тогаш ќе продолжат понатаму.
Терезија
Овој хороскопски знак секогаш се занимава со животот на неговата поранешна љубов. Тој им признава на своите пријатели дека е љубопитен, но само површно, дека оваа љубопитност ги принудува да проверат што се случува во животот на поранешната љубов преку социјалните мрежи.
Тие не кажуваат што всушност проверуваат и колку често го прават тоа. Некои би ги нарекле сајбер-советници, виртуелни шпиони, некои терапевти би го нарекле опсесија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …