МАЈКА МОНСТРУМ: БУГАРКА ја продала ќерката (15) на друга жена за 100 евра а потоа тинејџерката била однесена во Германија и започнал ХОРОР!

На 54-годишна жена во Бугарија, која на друга жена и ја продала ќерка си за 100 евра, и се суди во Германија, откако била обвинета дека во 2006. година ја довела 15-годишна тинејџерка во Дортмунд и ја принудувала да се проституира.
„Само плачев“, рекла жртвата, која денес има 29 години, на почетокот на неговото судење пред провинцискиот суд во Дортмунд.
Во обвинението се тврди дека обвинетата, кој исто така е Бугарка, ја упатила жртвата на сексуална пракса и потоа ја принудила да се проституира во јавна куќа во Дортмунд, ветувајќи и награди.
Веднаш, првата вечер, тинејџерката имала осум клиенти, а, според нејзините зборови, не знаела што ја чека во Германија.

„Не знаев што ќе работам во Германија“, изјавила таа пред судот.
„Отидов само затоа што мајка ми така ми рече“, додала таа.
Таа, на својата сопственичка, морала да и предаде се’ што заработила, а кога во една прилика скрила 80 евра во градник, била претепана. Таа не се осмелила да бега бидејќи била премногу исплашена.
Сопругот на Бугарката претходно бил осуден на пет години и осум месеци затвор, меѓу другото, поради трговија со сексуална експлоатација, а неговата сопруга подоцна била уапсена.
Екран.мк/welt.de
Фото: Илустрации

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …