(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА И ОТСТАПИ МЕСТО НА ТРУДНИЦА: Тогаш ВОЗАЧОТ им одржал лекција!

Едно шеговито видео од Кина станало вирално, прикажувајќи за жал добро позната ситуација во градскиот сообраќај.
Иако не е познато колку е автентична снимката, таа нè учи за важна лекција за едноставност, љубезност и убаво однесување.
На снимката се гледа автобус во кој сите патници седат додека стои жена која очигледно е бремена.
И’, бидејќи никој не сакал да стане, тоа очигледно го вознемирило возачот кој направил нешто смешно!
Поточно, тој одлучи сам да стане од седиштето на возачот, и да и го даде на бремена жена. Тој ја седнал зад воланот и почнал да и објаснува како да вози кога на неколтурните патници не им текнува да станат и да и отстапат место.
Наскоро сите сакале да и отстапат место на бремената жена.
Погледнете:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се потврдени 76 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани 2.391, оздравени се 26 пациенти – почина 1 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани …