(ВИДЕО) СЕ СОБЛЕКОЛ СРЕДЕ ЕМИСИЈА и сите ги шокирал со својот изглед – во седмата деценија!

И’ во седмата деценија од животот, славниот бодибилдер се пофалил со совршено вајано тело и мускули.
Петар Челик има освоено 18. титули на Светскиот шампион за 55. години како што тренира и сè уште се натпреварува. Петар многу се грижи за неговиот изглед, а во изминатите 70. години изел 200.000 до 250.000 јајца. Дури и денес, јаде најмалку 10. јајца на ден, а својот изглед го одржувасо напорно тренирање.
Тој покажал дека изгледа прекрасно со тоа што се соблекол во програма во живо, „Утро“ на Прва телевизија. И’ презентерот и гледачите биле шокирани. Еден од коментарите на социјалната мрежа што презентерката му го прочита на Челик предизвика таква реакција кај бодибилдерот.
Во продолжение погледнете како Петар се соблекол среде емисија во живо:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …