(ФОТО) ПРИЈАТЕЛСТВО КОЕ ТРАЕ СО ГОДИНИ – ПОЧНАЛА ДА СЕ ДРОГИРА СО 13. ГОДИНИ А ЕДНА ГОДИНА ПОДОЦНА СЕ ОБИДЕЛА ДА СЕ УБИЕ:На глумицата животот и го спасила КОЛЕШКА КОЈА СИТЕ ЈА САКААТ – била на вистинско место во вистинско време!

Холивудската актерка Дру Баримор е присилена во првата филмска улога во нејзиниот живот на 11-годишна возраст, а на само 7. години, таа веќе била позната.
„Чувствувам дека ќе станам голема ѕвезда и се чувствувам добро да се гледам себеси на екранот“, рекла тогаш седумгодишната Дру.
Сепак, улога по улога, животот под светлата на рефлекторите и огледалото на јавноста и лошото друштво го донеле своето. И тоа она лошото. Поточно, на 13-годишна возраст, Дру била зависник од дрога и алкохол и нејзиниот живот одел во погрешна насока.

Сепак, едно лице направило се за да и помогне на пријателката која се наоѓала во голема неволја и опасност. Нејзиното име е Камерон Дијаз и со сигурност можеме да кажеме дека токму таа ја спасила Дру од самата еа. Камерон секогаш ја охрабруваше и била на нејзина страна, а Дру признала дека е најдобрата пријателка што ја имала во животот.
Имено, по огромниот успех на култниот филм „Е.Т.“ во која Дру играше една од главните улоги, тогаш слаткото девојче почна да се појавува насекаде и да привлекува огромно внимание на јавноста.
„Еднаш излегов од црква каде луѓето ме поздравуваа и трчаа по мене 20 блокови, сликајќи ме и врескаа по мене“, рекла таа во едно интервју како слатко девојче.
Сепак, никогаш всушност не знаел што се случува зад сцената, зад екранот, во реалниот живот, во вистинскиот живот на Дру, што всушност го водела нејзината мајка, исто така, актерка Џејд Баримор. Скоро од раѓањето на нејзината ќерка, Џејд се фокусирала само на нејзината кариера и со текот на годините, како мајка, таа станува се помалку посветена на воспитувањето на ќерката туку повеќе се концентрира на кариерата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 96 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 – Пријавени се три починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 …