(ФОТО) ДЕВОЈКА 20. ГОДИНИ ТРПЕЛА НЕПОДНОСЛИВИ ГЛАВОБОЛКИ: Мислела дека има ТУМОР во мозокот а потоа дознала дека САМА СЕБЕ СЕ ТРУЕ!

Леа, Харисон (31) две цели децении страдала од мигрена, плашејќи се дека причината на неподносливи главоболки е тумор на мозокот.
Дури во февруари годинава направила тест на крвта, што покажало дека Леа има нетрпеливост кон неколку групи намирници.
„Обожавав да јадам макарони со сирење, тост со сирење, тестенини со сирење… Сепак, се покажа дека сирењето не ме сака мене“, се пошегувала оваа Британка. Од раните години, Леа имала толку силна главоболка што дури и плачела од болка.
Само детална анализа ја идентификувала вистинската причина.

Fridays video filmed and now time to walk the puppa before final edits! 😍

Gepostet von Leia Harrison am Mittwoch, 23. Oktober 2019

Таа со мигрената се борела со големи дози апчиња за болка и се обидела да ги преспие. Понекогаш спиела по 24. часа одеднаш. Се плашела од тумор на мозокот затоа што чичко и починал од тешката болест.
Тестот на крвта покажал дека Леа има нетолеранција кон млечни производи, јајца, квасец и брашно од пченица. Соочена со вистинската дијагноза, девојката била принудена да направи голем пресврт во навиките за јадење.

Guess who's been out in the rain today… Curly hair time!

Gepostet von Leia Harrison am Samstag, 8. Juni 2019

Главоболките, вели таа, запреле скоро веднаш откако таа се откажала од омиленото јадење – макароните и сирењето.
„Сега можам да функционирам подобро на работа.Се фокусирам подобро и не сум толку уморна после ручек“, изјавила Леа.

Even though it's almost ready to chuck it down outside, I'm still smiling! Nothing can get you down when you're surrounded by people you love seeing everyday!

Gepostet von Leia Harrison am Freitag, 7. Juni 2019

Екран.мк/The Sun
Фото: Printscreen/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) И’ полицијата греши: Се паркирале на погрешно место, а потоа стигнала казната!

АКО не е место за паркирање, важно е да видите дали сте го паркирале возилото …