(ВИДЕО) АНГАЖИРАЛА НЕГУВАТЕЛКА ЗА МАЈКАТА (93) ПА СЛУЧАЈНО ОТКРИЛА ХОРОР: Камерите покажале МАЧНИ СЦЕНИ!

На ова видео е прикажана сурова негувателка како клоца 93-годишна жена пред да ја фрли на троседот затоа што „го вознемирила нејзиниот одмор“ кога паднала.
Снимката од надзорната камера на сопственичката на домот, г-ѓа Ксинг, ја покажува старателката г-ѓа Жу (39), како ја злоупотребува постарата мајка на нејзината клиентка на 20. октомври.
Г-ѓа Ксинг живее во станбена област во Таџуан, главниот град на северната кинеска провинција Шанкси и рече дека таа ја вработила Жу како работничка во август.
На снимките се гледа дека 93-годишната девојка случајно се отркалала од софата и паднала на подот со плочки кога очигледно нетрпеливата г-ѓа Жу ја удрила во главата.

Ксинг рече дека таа случајно го открила насилството додека ги разгледувала снимките од дома. Таа потрчала дома од работа за да и се спротивстави на негувателката и со себе донела полиција.
Г-ѓа Жу е парично казнета и осудена на 15 дена затвор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …