(ВИДЕО) РЕГИОНОТ ЗБОРУВА ЗА ДЕТСКИ РОДЕНДЕН ВО ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА: Деца пеат за „пушење к***ац“ а родителите си пијат кафе

Каде ли ја слушнале децава песната, или кој им посочил на Јутјуб да го слушаат токму овој рапер, Девито…се очигледно прашања накои некој ќе треба да даде одговор…
Снимката која се појави на социјалните мрежи, а на неа 12-13-годишни деца пеат за дрога и за проститутки, повторувајќи ги зборовите на стиховите од песната „Ух“ на српскиот трапер Девитo, настанала во Македонија, на детски роденден, а родителите биле во истата просторија.

„Веќе три години работам во Македонија во клуб за деца и малку по малку станав еден од најпознатите диџеи за деца во цела Македонија, а причина за тоа е што на секое дете му исполнувам желба, рекол диџејот Борјан Илковски (21) за Блиц.
Борјан не сакал да каже во кој град и кога точно настанала снимката, но повторувал дека ги прашувал родителите дали е во ред децата да слушаат што сакаат и дека добил потврден одговор – „само нека играат и нека пеат“.

Текстот на песната што ја пеат малолетниците
Uh – Devito
Ona mene pali, kurve su mi tu
al’ mi ljubav fali, ona rola vu’
kada mi se vari, vrti mi se, manta
u klubu smo glavni
Pusite mi kurac, vozice se rari
dusa mi je crna, radim lose stvari
samo da smo zivi, samo da smo zdravi
viski je u kibli, haos je u glavi
Bluberi u rizli, VVS na kajli
samo blize pridji da ti vidim nakit
prljave mi misli, kao koka radis
mala djavo ti si, to me tako mami, mami
Misli da je volim – volim taj njen duh
narcis nikad gori, misli da je uh
kaze da bi mogli posle kluba sve
ona bi da lomi
Ref.
Tu malu nista ne zanima, zurke traju danima
ne placa joj niko, sama bi sve platila
Versace haljina sve ih je zapalila
moja Latina, dupe joj je platina
ye, ye
Na levoj ruci sjaje dijamanti
a ti me zoves tu u kasne sate
zorom pijan, mila, da ti svratim
tvoje usne lazu me i pamte
Ref.
Narcis nikad gori, misli da je uh
narcis nikad gori, misli da je uh
narcis nikad gori, misli da je uh
misli da je uh, uh, uh

Каде ли ја слушнале децава песната, или кој им посочил на Јутјуб да го слушаат токму овој рапер, Девито…се очигледно прашања накои некој ќе треба да даде одговор…
Спорната песна која на Јутјуб од крајот на јуни до сега има повеќе од 8,5 милиони прегледи а ја снимил изведувачот Девито.
Бидејќи се работи за малолетници, снимката нема да ја објавиме. Сепак, можете да ја погледнете на овој Инстаграм профил.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Вдовицата на Коби Брајант неутешна: „Денес таа би матурирала!“

Ванеса Брајант и оддала почест на покојната ќерка Џиана на денот кога требало да заврши …