(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕНА ВО ЦРКВАТА МОЈАТА ЌЕРКА ЈА НАРЕЧЕ ЧУДОВИШТЕ – Тука злобните коментари не престанале: Исповед на очајна мајка на малечката Луна која постојано ја навредуваат – а имало и препораки ДА ЈА УБИЈАТ!

Луна Фенер, шестмесечно девојче родено со голем темен белег на лицето, потсетувајќи на маска од Бетмен, е оперирана успешно, но ја чекаат уште многу операции. Мајката на девојчето, Керол Фенер (36) сега за прв пат откри зошто одлучила нејзината ќерка да биде подложена на операции и со своето дете од Флорида да оди во далечната Русија.
„Бевме во црква и жената до нас и рече на својата ќерка да не ја гледа Луна затоа што е чудовиште. Тој ден решив дека ќе ја оперираме“, ввели искрената мајка.

Таа и нејзиниот сопруг Тиаго потоа отишле во потрага по лекари кои би можеле да и помогнат на малечката Луна. Тие побарале помош каде и да можат, дури и преку Интернет.
Инаку, ваквите операции во САД чинат околу 500.000 американски долари и не се опфатени со здравствено осигурување. Покрај тоа, лузните ќе останат на лицето на детето.

View this post on Instagram

Ontem completei 4 meses 🎈🎈🎈 e o melhor presente foi saber que duas pessoas que eu amo muito aceitaram meu pedido para serem meus padrinhos e me batizarem antes das minhas cirurgias ♥️ Obrigada titia Paty e titio Maick e à todos os titios e amiguinhos que vieram me dar um beijo e passar o dia comigo 🥰🥰🥰 Obrigada titia @kely_personalization_ pelo presente-decoração da Minha festinha ♥️ #birthmark #selfesteem #gofundme #vakinha #caringmattersnow #nevus #rareskincondition #harvard #bareyourbirthmark #mrelbank #breastfeeding #mom #love #ellendegeneres #steveharvey #caldeiraodohuck #lucianohuck #photoshoot #nevuslove #somostodosluna #lovetheskinyourein

A post shared by ♥️ Mamãe Carol & Baby Luna ♥️ (@luna.love.hope) on

Керол за Луна рекла дека е „прекрасно бебе“ затоа што долго време се обидувала да остане бремена. Сепак, сега морала да најде решение за нејзината ќерка да има нормален живот.

„Отидов во Бостон, Чикаго и Њујорк обидувајќи се да најдам решение за неа“ ,вели Керол.
Еден ден, еден руски лекар ја видел Луна на Интернет и ја контактирал Керол. Тој ги покажа резултатите од претходните операции на пациенти и Керол и Тиаго на крајот решиле да заминат во Русија со Луна за многу помалку агресивни процедури и осум операции наместо 80. колку би ги имала во САД.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Премалку сон се поврзува со поголем ризик од една од најсмртоносните болести во светот

ЛИЦА на возраст меѓу 50. и 70. години кои спијат шест часа или помалку ноќе …